TOIMUNUD ÜRITUSED

Indiaani unenäopüüdjate meisterdamine

Meenutus

Siiriga kohtusin esimest korda Indiaanilaagris. Osalesin seal tema unenäopüüdjate töötoas. Tol korral jäi minu unenäopüüdja poolikuks kuid alati kui olen unenäopüüdja valmistamisele mõelnud, olen teadnud et soovin esimese unenäopüüdja valmistada Siiri juhendamisel.

Ta korjab ise loodusest materjale ja töötoas rääkis ta toimingutest ning rituaalidest mida materjali korjates läbi viib. Näiteks kuidas suhelda loodusega, erinevatel juhtumitel nii et on andmine ja võtmine – jagamine. Kuidas unenäopüüdjat valmistada, kuidas see toimib, kuhu paigutada ja mitmeid huvitavaid ajaloolisi lugusid. Ta jagab tõdesid ja oskuseid, teadmisi mis annavad osalejatele enamatki kui valminud unenäopüüdja. On väestav loodusest korjatud materjalidega midagi valmistada ja luua, näiteks unenäopüüdjaid.

Osalejatel valmisid ilusad, kõigil erinevad ja omanäolised unenäopüüdjad. Üleval fotodel on näha. 
Kui on huvi unenäopüüdjate kohta rohkem teada ja valmistamist õppida – soovitan soojalt Siiri Kuusmanni töötuba! 

Aitäh Siirile ja töötoas osalejatele!

Minu esimene unenäopüüdja

Siin on minu esimene unenäopüüdja, mille nüüd endale valmistasin. Ring on Siiri punutud. Sellel on üks ots püstine ja see mulle meeldis, sellepärast ma selle ringi ka valisin. See oli esimene kord kui sellist võrku punusin. Suurepärane kingituse idee - unenäopüüdja valmistada! Pärlitel mille võrku punusin, on mulle oma tähendus. Siiri kinkis räsitud ja elu näinud kotka sule. Mind kõnetas see, sest see sulg näeb välja räsitud ja elu kogenud, natuke ka murdunud aga samas elujõuline nagu minagi. Lisaks on sel tugev kotka lõhn (hais) mis mulle ka meeldib. Selle kõrvale kinnitasin 2 hiireviu sulge. Algselt soovisin rohkem sulgi panna aga need teised ei tahtnud sinna minna. Kuidagi ei saand neid sinna seotud. Ja siis üks hetk taipasin - nad ei peagi sinna minema. Selle 3-ga ongi valmis.  Nüüd kui seda vaatan, mulle tundub et ma valmistasin endale enda moodi unenäopüüdja. Elus looming, väega loodud.

Töötoa tutvustus

Töötoas on igal osalejal võimalus meisterdada ehtne indiaani unenäopüüdja.

Dreamcatcher ehk unenäopüüdja on indiaani rahvuslik amulett. Enamikes indiaani traditsioonides on unenäod ja nägemused väga tähendusrikkad. Unenägusid peetakse vaimuväe allikaks, millest võib koguda tarkust ning mis aitavad ette näha tulevikku.
Indiaani Ojibway (Chippewa) hõimus peeti unenägusid koguni nii oluliseks, et lapsele anti nimi alles pärast seda, kui hõimu “nimepanija” sai unes nägemuse lapsele pandava nime kohta. “Nimepanija” kinkis lapsele nõiduse kudumi, mis nägi välja nagu ämblikuvõrk ning pidi kaitsma beebi unenägusid.

Legendi järgi jäävad halvad unenäod võrku kinni, kuni hommikused päikesekiired nad aurustavad. Head unenäod aga libisevad läbi võrgu, mööda sulgi magajani. Unenäopüüdjat nimetatakse ka unistuste püüdjaks, sest väidetavalt ta mitte ainult ei kaitse meid halbade unenägude ja luupainajate eest, vaid aitab meil oma unesid ka paremini mõista ja meeles pidada.

Unenäopüüdjate meisterdamist juhendab Siiri Kuusmann, kes on väikesest peale olnud suur indiaani kultuuri austaja.
Meisterdamise kõrvale jagab Siiri meile indiaanilaagrites omandatud teadmisi ning räägib erinevaid unenäopüüdjatega seotud legende. Taustaks mängib mõnus indiaanimuusika.

Event Facebookis: https://www.facebook.com/events/490635641517664/ 

Indiaani unenäopüüdjate meisterdamise töötuba

Vaata veel

Lisa kommentaar